Mapové kopce 2.0

Datum a čas: 29.3. 00:00 - 29.3. 23:59

Popis:

Máme tu opět mapové kopce. Více variant, více voleb, více zábavy pro každého!!! Od minule jsem se snažil vyslyšet vaše námitky a trénink vylepšil.

K čemu je tento trénink? Tréninkem mapové kopce zlepšíte běh v terénu a do kopců, zlepšíte mapové dovednosti.

Pro koho je určený? Pro všechny. K dispozici je několik variant obtížností. Ke stažení jsou ke každému tréninku 2 mapy. Jedna mapa je pouze vrstevnicovka s terénními tvary a kameny. Druhá mapa je plná mapa pro klasický závod v OB nebo ROB. Obě mapy obsahují totožnou trať. Trať se v jednom místě uzluje. Pro nižší náročnost můžete jít z uzlu kratším postupem do cíle. Pokud se stále cítíte silní, pokračujte z uzlu delší variantou. Ukázka zde.

Jaký je princip tréninku? Vytiskni si mapu, nebo si trať obkresli na mapník. Trénink můžeš jít dvěma způsoby: Lehčí způsob – jako klasický OB trénink, kdy si volíš nejrychlejší volbu postupu (drž se v mapě, snaž se volit nejrychlejší postup). Těžší způsob – snaž se držet pod spojnicí, která je mezi kontrolami tak, aby si od ní uhnul co nejméně (Snažíš se držet co nejpřesnější azimut, hlídáš si vrstevnice, popř. hustníky a objekty v mapě, podle kterých se přesně chytáš a víš kde pořád jsi).

Jakou trať si vybrat? Tabulka variant obtížností napoví. Doporučuji začít něčím lehčím nebo variantou, která se vám nejvíce líbí. Potom obtížnost zvyšovat.

Kontroly v lese nejsou nijak označeny.

—————–

 

—————–

Trénink je vypsaný na pondělí, samozřejmě ho můžete jít kterýkoli den v týdnu. Na každý týden je nachystaná jiná trať, až do konce března. Na jednotlivé tréninky jsou přihlášky otevřeny 30 dní před tréninkem až po 14 dní ode dne, na který je trénink vypsán, takže se přihlašujte s předstihem, popř. pokud nestíháte, můžete jí trénink i se zpožděním.

Přihlášení závodníci:


Přihlásit se

Přihlášky jsou uzavřeny. Můžeš se ale zeptat organizátora, jestli by se pro tebe našlo místo.

Napsat komentář