GPS O-RUN 1

Datum a čas: 11.7. 00:00 - 15.7. 23:59

Popis:

GPS O-RUN 1

Vážení a milí příznivci běhu po lese,

připravila jsem pro vás prázdninovou výzvu – mapové OB tréninky v okolí Bílovic

Tréninky jsou postavené na aplikaci GPS Orienteering Run, která funguje na chytrých telefonech s Androidem (otestováno) i na Apple IOS.
Aplikace má uložené GPS pozice kontrol, takže když se se zapnutou aplikací doběhnete na místo kontroly, telefon zapípá a a kontrola se tím sama orazí, aniž byste museli telefon vyndávat z kapsy.

V terénu nejsou kontroly nijak označeny, ale jsou vždy na nějakém objektu (posed, jáma, křižovatka cest …).

pro absolvování tréninku potřebujete:
1. nainstalovat si aplikaci GPS Orienteering Run, je to zdarma.
2. Tady na weby je zveřejněna mapa , kterou si vytisknete, případně si kontroly překreslíte do své mapy. Na této mapě je vytištěn i QR kód který v aplikaci naskenujete , nebo opíšete textový kód a tím si stáhnete tento trénink do telefonu.
3. trénink může mít různé zadání – tady na webu bude i každého tréninku napsáno, co je cílem (pevné pořadí, volné pořadí, počet kontrol, časový limit ap.)
4. vyrazíte do akce: v aplikaci spustíte tento trénink, případně počkáte až se chytne GPS a vyrazíte na trať.
5. Start i vše ostatní se orazí automaticky, vy jenom najdete kontroly a dojdete do cíle.
6. V cíli ručně ukončíte závod a až budete na internetu, můžete váš výsledek zveřejnit.
7. upozornění: přesnost GPS je nastavena na 15m (výchozí nastavení, uvidíme jak se osvědčí), takže je možné, že kontrola bude „oražena“ už o něco dříve než k objektu doběhnete.
8. v průběhu tréninku není potřeba přístup na internet (mobilní data), internet potřebujete pouze pro import tréninku do telefonu  a pak pro export výsledků.

Tréninky chci zveřejňovat  jednou týdně,  absolvovat je můžete kdykoli od zveřejnění až do letního soustředění v srpnu.

Na letním soustředění vyhodnotíme nejaktivnějšího účastníka tréninků, případně další kategorie (nejrychlejší, nejvíc kontrol …) .
Případně mi můžete napsat jak se vám to líbilo, jak vám apka fungovala a další postřehy, abych to mohla pro další tréninky opravit/vylepšit.

Trénink samozřejmě lze absolvovat i bez této apky, ale zážitek  bude o něco menší 🙂  Každopádně se pak napište do tabulky, ať váš můžeme započítat do výsledků výzvy.

výsledková tabulka výzvy GPS-O-RUN je tady, tady se můžete zapsat, pokud výsledek nepošlete v aplikaci. Výsledky z aplikace do tabulky přidám já.

zadání GPS O-RUN 1

závod typu rogaining/skorelauf:  volné pořadí kontrol, nemusíte orazit všechny kontroly, ale musíte dodržet časový limit 60 minut.

tentokrát všechny kontroly mají stejnou bodovou hodnotu  (5 bodů) a za překročení limitu se body odečítají (3body/min)  V cíli je možnost občerstvení  🙂

popis kontrol : vetšinou posed 🙂     mapa pro GPS-O-RUN-1 

LídaO

Přihlášení závodníci:


Napsat komentář